شگفتی!

هو العلیم

لجبازی نکن دختر! برگرد! دیگر چه میخواهی بگویی؟ دیگر چه طرفند و استدلالی مانده که برایشان نیاورده ای تا دلت را بدان خوش کنی؟ ... به حال خود رهایشان کن و بگذار هر قدر که می خواند به سخره ات بگیرند و در حالی که یک جمله هم از حرفهایت نمی فهمند، به هر کلمه ات ایرادی وارد کنند و در خوشی احمقانه شان غرق شوند ... می خواهی از سادگی و گیرایی کلامت سوء استفاده کنند؟ یا می خواهی حرفت را توی مخ یک عده نفهم فرو کنی و وادار به پذیرششان کنی؟ کاری که براحتی می توان گفت با هدفت تناقض فاحشی دارد!

لجبازی؟ کدام لجبازی؟؟ آن هم با این ها که تنها دلیل و برهانی که پیش چشمشان مستدل جلوه می کند، حتما باید در راستای منافع شخصی شان باشد! اشتباه نکن! یک دنده و غد هستم، اما این جماعت دیگر روی من را هم سفید کرده اند والله! بحث چیز دیگری ست ... نمی توانم اسمش را لجبازی بگذارم. یعنی حتی آن روحیه ای که در درون، وادارم می سازد تا بایستم و به تحلیل های مضحکشان فکر کنم و برای رد آن ها دلیل بیاورم، همان روحیه ای نیست که بخاطرش گاهی لجباز می شوم. گفتم که، بحث چیز دیگری ست ...

شاید یک نوع تعحب باشد، یا شاید بخاطر اینست که نمی توانم باور کنم آنها با تکیه بر اینچنین مبانی سست و بی اساسی گام بر می دارند و خط مشی خود را بر پایه ی چنین عقایدی طراحی می کنند! ... چه کلمات قلمبه سلمبه ای!! بعید می دانم هیچ کدامشان - علی رغم آن همه دک و پز روشنفکرانه - از خط مشی و پایه و طراحی و این حرف ها، چیزی سر در بیاورند. از من می شنوی، این ها را که برایشان بگویی باز مسخره کردن تو را از سر می گیرند!

عجیب است، هم من عجیبم که ذهنم را از تکاپوی یافتن روشی برای بازداشتن آنان از این گونه دیدن مسائل منع نمی کنم و اصلا نمی توانم منع کنم؛ هم آن ها عجیبند که اصلا گوئیا گوش ندارند ... چه رسد به عقل!

عجیب است که دست بردار نیستم. انگار توی کَتَم نمی رود، موجودی که اشرف مخلوقات است بخواهد این چنین سطحی نگر باشد. موضوع لجبازی نیست؛ راستش، شگفت زده ام!

_________________________________________________

پ.ن خیلی مهم: بدینوسیله، دهم اردی بهشت ماه، تولد دو تا از عزیز ترین دوستانم ( مغول و احمد ) رو تبریک میگم و براشون بهترین ها رو آرزو می کنم قلب

اطلاعیه ی خیلی خیلی مهم:

"فوت شد دوست عزیز، دیر اومدی. درضمن پاکش کردم چون میدونستم هر کی بیاد به جای نظر دادن راجع به متن در مورد پاورقی خیلی خیلی مهم و چالش بر انگیز نظر میده!"

نکته: اطلاعیه "هیچ ربطی" به متن نداشت. 

/ 13 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دایی یادگار

سلام دوسه بار خوندم بجز درک احساس اعصاب خوردیت چیز دیگه ای نتونستم خوب درک کنم معلومه بدجور شاکی هستی

پندار پارسا

اما من خیلی چیزها رو با چشم های خودم دیدم. مردم هم گناهی ندارند. چون در انتهای متن به این نوشته بر می خورند و همه چیز یادشون می ره. به هرحال همه که نباید اتفاق نظر داشته باشند؟

Хамид

سلام اول اینکه منظور از احمد همون حاج آقا احمدی خودمون هستند؟همون بدقول... از طرف خودم و ... و ... و کی؟ هم تیمی من که تبریک گفته! آهان از طرف خودم به تنهایی تولدتون رو تبریک میگم.امیدوارم سالیان سال با عزت و افتخار عمر کنی سلامت در کنار خانواده(عجب جمله ای گفتماااا) و همچنین به عهدهای خود وفــــــــــا کنی!!! هم تیمی!!! این مربوط میشه به همون داستانایی که اونشب برام تعریف کردی؟ماجرای خودت و اهالی نا اهل مدرسه؟ عرض کردم خدمتتون که عکس بدین جنازه تحویل بگیرین...آلبوم بدین قبرستون تحویل بگیرین! شایدم مساله جدیدیه...آره؟

vip

بعضیا حتی ارزش حرص خوردن هم نداردن...ولی من خودم هر وقت این حرفو به خودم می زنمفاز دست اون بعضیا بیشتر حرص می خورمفچرا یه آدم باید حتی ارزش این که یکی براش و یا در موردش حرص بخوره رو از دست بده...!!! حالا کی بوده بیام بزنمش بگم که فهمت ما رو حرص نده؟؟؟؟![عصبانی](نفـــــــــــــس کــــــــــــش!)

مطهره

مدل حرص خوردنت منو یاد خودم میندازه! ولی الانا بیشتر دارم یاد میگیرم که دیگران رو هم درک کنم! ممکنه اونقدایی هم که تو فکر می کنی دیگران سطحی نگر نباشن! هرکی از نظر خودش دوست داره بهترین کارو بکنه... اینو یادت باشه[لبخند]

نخودآش

[گل]

مغول

می دونی! هیچ کس فکر نمی کنه که اشتباه می کنه. همه حق رو با خودشون می دونن. این طوریه که زود دعوا می شه. این جور مواقع ما یه راه حل ساده داریم و اگه سراغش بریم دیگه مشکلی نیست. این راه حل ساده ، "خدا" است! باور کن. راه حل ساده به ما می گه: "وقتی فرد فاسقی برای شما خبر آورد باور نکنید..." راه حل ساده افرادی رو که بیشتر از ما می فهمن به ما نشون می ده . بعد یکی از اون افراد_خمینی کبیر_ می گه: برای تشخیص حق و باطل ببینید دشمنان شما پشت سر کی هستن... همه چیز ساده است. این ما هستیم که شعار روشنفکری می دیم و در عین حماقت سر می کنیم. روشنفکری که منبع موسق برای اطلاعاتش BBC است و هر چه شنید باور می کند، همان کسی است که خبر فاسقان را باور کرده و پشت سر دشمنان قرار گرفته. او تاریک ذهنی است که شعار روشنفکری سر داده...

hajagha

mamnoon az in fohshi ke tu suratesh dadi , yani kamelan man hes kardam fohsh bud ke tu suratesh dadi !! be dele man ke asac neshast.

hajagha

gooiya fahm nadarand ke => aghl nadarand => dark nadarand.=> ma va donyayeman ra dark nakhahand kard. [خمیازه]

فریبا

salam azizam. vaghean ghalame tavanaie dari .vasat arezuie movafaghiat mikonam khoshal misham nezareto dashte basham