زن هایی که ما نیستیم!

بسم الله الرحمن الرحیم

شبکه سه: انسی در حال داد و بیداد است و بی منطق بازی در میاورد. اکرم حیا را قورت داده و چادرش را پس زده و قبل از ازدواج باردار شده و حالا هم که صاف در روی پدرش ایستاده که من امیرمو می خوام! شدید نق نقو است و همیشه دارد شوهرش را کوچک می کند. اقدس دارد جاری بازی در می آورد. اکرم دارد موش می دواند!

شبکه دو: مهتاج آن قدر شخصیتش بد است که وقتی دیالوگهای او شروع می شود آدم دلش نمی آید سریال را نگاه کند. امکان ندارد او صحبتی جز نیش و کنایه به خواهر شوهر یا ادب کردن شوهر و دخترش داشته باشد. از آن طرف سیما هم مدام دارد نق می زند و مانند ساده لوح ها حرف این و آن را گوش می دهد.

شبکه یک: یک جین دختر جوان در این سریال ریخته است که از اول تا آخر دارند زیراب همدیگر را می زنند و برای پول حاضرند قسم دروغ برادر زیر خاکشان را بخورند. عروس ملک منصور خان با خواهر شوهر هایش مانند کارد و پنیر است و از هر گونه پاچه خواری بر هر کسی دریغ نمی کند تا به پولی برسد.

شبکه پنج: اینجا همه با هم عهد کرده اند که زن جماعت را آدم حساب نکنند. خان عمو که تاج سر است، می گوید زن مانند ویروس است و وقتی وارد بدنتان شد، دیگر کارتان تمام است.

من دخترم  و هم سن و سال اکرم؛ اما به یاد ندارم تو روی بزرگترم ایستاده باشم و گنده گویی کرده باشم. فکر نمی کنم اگر روزی ازدواج کنم به شوهرم بگویم "زبان نفهم". فکر نمی کنم بزرگتر هم که بشوم؛ شبیه مهتاج شوم. نگاهی به درصد زنان بد این سریال ها کرده اید؟ آینان همه زنان جماعت من نیستند. چرا فقط دو مادر بزرگهای ماجرا باید خانم های خوب داستان ها باشند؟ چرا فقط از خانم های جوان مهتاب خوب است؟!!! او هم آن قدر مصنوعی خوب است که هیج کس باورش ندارد! به خدا، به پیر، به پیغمبر ما هم از جنس نسوانیم! اما این قدر دوز و کلک در کارمان نیست؛ این قدر آدم بده سریال ها نیستیم. این قدر زورگویی به مردان نمی کنیم. این قدر ساده لوح و بی منطق نیستیم.

من این ها را نمی شناسم!!!

مهسا نعمت

مجله همشهری جوان

شماره 276

پ.ن1: یکی از دوستان گفت شدیدا زدی تو خط زن سالاری و از این حرفا ها! دو تا آپ اخیرت هر دو در حمایت از نقش زن و از اینا بود! اینو زدم که بگم دوست عزیز اولا سفرت بخیر و دلمون واست تنگ شده، ثانیا هنوز خیلی حرف واسه گفتن هست...

پ.ن2: بچه ها باورتون میشه از دو هفته دیگه باید یه سال عین یک دانش آموز روشنگر ( نمی خواستم از واژه ی خر استفاده کنم دور از جونتون!) درس بخونیم؟

پ.ن3: بچه ها باورتون میشه سه روز دیگه بیشتر از ماه خدا نمونده؟

یا علی ...

دوستان یه چیز بامزه متوجه شدم! اینکه من فک می کردم این اسما و ترسیم شخصیت ها همه الکی و بی حسابه! از اونجایی که من هم هیچ کدوم از سریالا رو نمی دیدم! حالا تازه وقتی نظرات دوستان رو میخوانم کم کم میفهمم قضیه از چه قراره!!!

 

/ 0 نظر / 16 بازدید